Види РРО

Сьогодні поговоримо про види РРО та їх основні переваги і недоліки.

Обираючи свій РРО ви маєте базуватись на кількох важливих моментах: яка у вас діяльність, ви працюєте з великою кількістю товару чи у вас декілька послуг в день, місце ведення вашої діяльності (Інтернет чи фізичний магазин). Головна характеристика яка має бути присутньою у вашого РРО – це внесення даної моделі у Державний реєстр РРО і відповідність вашій сфері застосування.

▪️Першим видом є електронний контрольно-касовий апарат. Такі РРО ідеально підійдуть для обслуговування невеликих торгових точок та магазинів з невеликим асортиментом товару. Вони є автономними і можуть працювати без підключення до електромережі. Однак, вони не мають прямої підв’язки до програм бухгалтерського обліку.

▪️Фіскальний реєстратор підійде для супер- та мінімаркетів, аптек тощо, адже може забезпечувати роботу з великою кількістю товарів (від 20 тис. штук). По суті є своєрідним принтером, що управляється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (до прикладу, 1С).

▪️Комп’ютерно-касова система – це такий РРО, до складу якого входять комп’ютерні засоби, що виконує додаткові технологічні операції, здатний друкувати розрахункові документи та іншу звітність. Використовуються в основному у магазинах, що мають надвеликі об’єми продажів.

▪️Також є спеціалізовані РРО, до яких відносяться вендингові автомати, водомати, термінали поповнення, паркомати, програмно-технічні комплекси самообслуговування, що забезпечують здійснення операцій з ініціювання переказу коштів тощо.

▪️Останньою категорією є РРО для мобільної торгівлі та кур’єрських доставок. Це портативні касові апарати, мобільні фіскальні реєстратори та чекові принтери, що обов’язково потребують додаткового програмного забезпечення.