Документи для отримання дозволу на застосування праці іноземців

Для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства роботодавець має зібрати визначений перелік документів. Так, загальний список документів виглядає наступним чином: 1️. Заповнена заява за встановленою формою; 2️. Копії сторінок паспорта іноземця, перекладені на українську мову та засвідчені в установленому порядку; 3️. Кольорова фотокартка іноземця 3,5 х 4,5; 4️. Посвідчена роботодавцем копія проекту трудового договору/контракту з іноземцем.

Для оформлення окремих категорій іноземних працівників додатково до вищезгаданих треба подавати різні підтверджуючі документи, визначені законодавством.

Так, в залежності від категорії іноземця це може бути: належна копія диплома про вищу освіту в університеті, що входить до першої сотні у світових рейтингах університетів, для відряджених працівників копія договору (контракту) між українським та іноземним суб’єктом господарювання, тощо. Важливо перевіряти чи належний іноземець-працівник до окремої категорії, та чи необхідні йому додаткові підтверджуючі документи. Для іноземців-засновників юридичних осіб, додаткові підтверджуючі документи непотрібні, необхідно лише, щоби юридичну особу було зареєстровано на момент подачі документів для отримання дозволу.

Для працевлаштування іноземних ІТ-професіоналів, необхідно щоб у роботодавця був зареєстрований вид діяльності комп’ютерне програмування. Додатковими документами це підтверджувати це не треба, центри зайнятості самостійно перевіряють наявність цих видів діяльності у відкритих реєстрах.